Nasze sukcesy

2015/2016

2 Laureatów Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

1 Laureat Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego

1 Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

I miejsce Pauliny Kaźmierczak w II Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej!

Julka Sosnowska zajęła II miejsce w konkursie języka niemieckiego zorganizowanym przez ZSB w Koninie

2 miejsce w Konkursie SElfie+ 2016 w kategorii Local Leader Selfie+ za zdjęcie Niepełnosprawność bez barier
Gala wręczenia nagród, odbędzie się 22 kwietnia 2016 w Warszawie podczas spotkania SElfie+ PROMUJ I INSPIRUJ!

Diana Dobiecka pod opieką Pani Bożeny Bielińskiej zdobyła I miejsce w konkursie fotograficznym "Z ekologią na ty".

Nasza drużyna w składzie: Jakub Bocheński i Antonii Ochapski z kl. IA oraz Jakub Wasilewski z klasy IIIA zajęli I miejsce w konkursie OMNIBUS w kategorii szkół gimnazjalnych

W II Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych- Wilczym Tropem w klasyfikacji gimnazjów nasza szkoła zajęła I miejsce. Maja Skalska, Mateusz Jakubowski i Dominik Kałużny po przebiegnięciu dystansu 1963m wygrali! Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Aleksandra Sosiśnka. Zawody odbyły się w niedzielę 28 lutego.

Krystian Staszyk zajął III miejsce w XIV Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego i tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego! Turniej jest organizowany przez PTTS "Sprawni Razem". 

Uczennica klasy IIID zajęła I miejsce w kategorii 14-16 lat podczas 35. Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który odbył się 30 stycznia 2016 r. w CKiS DK Oskard.

Dnia 9 grudnia 2015 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie pod opieką Pani Małgorzaty Gralewski przygotowali do recytacji po dwa wiersze, za recytację których otrzymali II miejsce-Małgosia Pecelerowicz z 3d  oraz III miejsce-Bartosz Kowalkowski z 1 a. Serdecznie gratulujemy.

III miejsce w Mistrzostwach Miasta Konina w badmintonie dziewcząt. 

Nasza drużyna w składzie: Mateusz Pikulicki, Cezary Mencel i Wojciech Jakubowski,zajęła III miejsce w turnieju "Popołudnie stacji zadaniowych" - potyczkach językowych zorganizowanych przez Gimnazjum nr 3 w Koninie. Opiekunem uczniów btła Pani Izabela Radziemska.

 

2014/2015

Jakub Ratajczyk zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym - Sprawa polska w czasie I wojny światowej. Opiekunem Jakuba była Pani Hanna Dobrut. Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.

25 marca 2015 r. w Gimnazjum nr 3 w Koninie odbyła się trzecia edycja Konkursu Poezji Gałczyńskiego Ocalić od zapomnienia. Naszą szkołę reprezentowała Paulina Każmierczak z klasy IId. Paulina oczarowała publiczność i jury przepięknie wykonanym utworem pt: Dzika róża i zdobyła I miejsce.

Wiktor Płuciennik z kl. IIIA zdobył tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego - opiekun Pani Katarzyna Graczyk.

Z dumą informujemy, że nasz pomysł na wdrożenie europejskich metod i standardów został doceniony przez Fundację Rozwoju Szkolnictwa i Edukacji w programie PO WER. Projekt pt. „Wspólnie obudźmy lepsze jutro” uzyskał dofinansowanie z Funduszy Unii Europejskiej. W ramach projektu 12 nauczycieli z naszej szkoły weźmie udział w zagranicznych szkoleniach różnego typu. Kadra wraz z dyrekcją gimnazjum wyjedzie na kursy językowe i metodyczne do Oxfordu w Wielkiej Brytanii oraz weźmie udział w obserwacji pracy szkoły partnerskiej w Karlsruhe – Niemcy.

Anastasia Giantsios z kl. IIIE zdobyła tytuł Finalistki Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego - opiekun Pani Izabela Radziemska. Orkanizatorem Konkursów jest Wielkopolski Kurator Oświaty.

11 marca 2015 roku utalentowani wokalnie i językowo uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych spotkali się w III LO, by wziąć udział w I Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Do konkursu zgłosiło się 14 szkół z miasta i powiatu  oraz 3 placówki kulturalne. Uczestnicy wystąpili w dwóch odrębnych kategoriach. Zaprezentowali utwory w języku angielskim, francuskim i niemieckim. Festiwal cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.
I miejsce zajęła Paulina Kaźmierczak - Gimnazjum nr 2 im. Polskich Alpinistów w Koninie

W dniu 16. stycznia 2015r. odbył się Szkole Podstawowej nr 8 w Koninie konkurs wiedzy ogólnej OMNIBUS, dla uczniów szkół specjalnych i integracyjnych. W kategorii "Gimnazjum" nasza drużyna zajęła II miejsce.

Drużyna Gimnazjum nr 2 zdobyła I miejsce w III Towarzyskim Turnieju Bocci o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 15 Im. Polskich Olimpijczyków w Koninie.

W ramach obchodzonego Konińskiego Roku Jana Pawła II, nasza szkoła wzięła udział 3 listopada 2014 roku, w etapie międzyszkolnym konkursu „Święty Jan Paweł II przyjaciel młodych”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Miasta Konina. Miło jest nam poinformować, że nasz kolega Alan Woźniak z klasy IIc w kategorii szkół gimnazjalnych zajął 3 miejsce.

21.10.2014  odbyły się Mistrzostwa Miasta Konina sztafet pływackich gimnazjów konińskich . W tym roku uczniowie naszego gimnazjum pod okiem Pani Anity Stenceli i Kamili Mejer zajęli III miejsce w Koninie   

Jako jedna z 800 szkół w całej Polsce bierzemy udział w projekcie Instytutu Badań Edukacyjnych, który polega na sprawdzaniu w praktyce lekcyjnej narzędzi wspierających realizację podstawy programowej. Lekcje przygotowane przez IBE prowadzą p. D. Pasek i p. K. Graczyk.

Nasi uczniowie zajęli I miejsce wśród konińskich gimnazjum i zdobyli Puchar Prezydenta Miasta podczas Pikniku Klas Mundurowych. Drużyna dziewcząt i chłopców zmierzyła się z torem przeszkód, który muszą pokonać kandydaci starający się o przyjęcie do  policji. Kornelia, Karolina, Dżesika, Cezary, Filip i Jakub godnie reprezentowali szkołę pod opieką Pani Kamili Mejer i Pana Tomasza Karczewskiego.

Nasza szkoła została wybrana spośród wielu innych szkół województwa wielkopolskiego i zaproszona do udziału w konferencji "Uczenie się w mikroskopie". Konferencja miała miejsce w Poznaniu dn. 18 września 2014 i pojechało na nią trzech uczniów naszej szkoły (Zosia Grabarczyk kl. III, Wiktoria Dubanosow kl. II iJuliusz Gralewski kl.I) wraz z opiekunem Panią Małgorzatą Gralewski oraz Panią Dyrektor Justyną Olejniczak. Podczas konferencji uczniowie mieli okazję odpowiedzieć na pytanie dlaczego lubią Naszą szkołę(" tyle się tu dzieje i atmosfera jest super") oraz co chcieliby w niej zmienić(" połączyć teorię z praktyką"). Podczas konferencji uczniowie i nauczyciele pracowali w różnych grupach, wymieniali się poglądami a wszystko to po to, aby nauczanie w Gimnazjum nr 2 było bardziej efektywne a uczniowie szybciej przyswajali wiedzę. Konferencja odbyła się  w ramach projektu „Program wzmocnienie efektywności systemu nadzoru pedagogicznego i oceny jakości pracy szkoły etap III” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, a realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie w partnerstwie z Uniwersytetem Jagiellońskim i Erą Ewaluacji.

2013/2014

11 czerwca 2014r. rozegrany został finał wojewódzkiego konkursu edukacyjnego z zakresu odnawialnych źródeł energii – „Zielona Energia”. Na podstawie eliminacji szkolnych do etapu finałowego zakwalifikowało się 10 przedstawicieli szkół gimnazjalnych z województwa wielkopolskiego. W tej 10 znalazł się nasz uczeń - Kacper Zawierucha z kl. IIb.

Martyna Sierocka, Marcel Nowak i Filip Michalak to uczestnicy finału Wojewódzkiego Tuenieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nasi uczniowie, 16 maja 2014 r. w Kłecku zajęli 12 miejsce w województwie (na 30 drużyn).

Dnia 7 maja 2014 r. na eliminacjach powiatowych trzyosobowa drużyna z naszego gimnazjum wystartowała w czterech konkurencjach turniejowych: test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, pierwsza pomoc przedmedyczna, jazda rowerem po torze przeszkód oraz jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego. To właśnie oni - uczniowie z klasy 3d naszego gimnazjum: Martyna Sierocka, Filip Michalak oraz Marcel Nowak zakwalifikowali się do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU BEZPECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W czwartek 27 marca dwie uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Językowym „Lexik – Lexis” zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żychlinie.Konkurs sprawdzał znajomość słownictwa i przysłów z wybranych obszarów tematycznych. Uczennica klasy IIId Klaudia Zajączkowska zdobyła wyróżnienie z języka niemieckiego i otrzymała nagrodę książkową oraz dyplom

10 marca br. pisaliśmy o filmowym projekcie naszych gimnazjalistów  - Jakuba Wasilewskiego, Alan Woźniaka i Julki Ząbkowskiej, którzy są współtwórcami filmu pt. „Okiem motyla”. Miło nam poinformować, że  film naszych młodych reżyserów, którzy pracowali pod kierunkiem Pana Andrzeja Mosia i członków AKF „Muza” - otrzymał w dniu 30 marca 2014 r.  I  nagrodę w  II Ogólnopolskim  Konkursie Amatorskich Filmów Efektownych „KAFE 2014”.  Gratulujemy i życzymy kolejnych reżyserskich wyzwań.

7 uczniów naszej szkoły zanalazło się w finale ogólnopolskim trzeciej edycji konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”. Do II etapu Konkursu zakwalifikowanych zostało 124 uczniów. Finał odbędzie się w maju w Warszawie, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.. Naszymi finalistami są: Klaudia Zajączkowska, Kinga Lewandowska, Aleksandra Wrzesińska, Tomasz Dębiński, Mateusz Sobieraj, Mikołaj Kościelski i Szymon Pilarczyk. W finale znalazło się 23 uczniów z całej Polski w tym 7 z Gimnazjum nr 2!

Filip Michalak z kl. IIID zdobył III miejsce w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".  Gratulujemy!

Dnia 26 lutego zainteresowani uczniowie z klasy I a i II d uczestniczyli w anglojęzycznych warsztatach kulturoznawczych w I LO w Koninie.Warsztaty zorganizowano dla uczniów gimnazjów z Konina i powiatu konińskiego, a prowadzone  były przez studentów z Czarnogóry, Korei Południowej i Włoch. Wszyscy gimnazjaliści  z ogromnym zaciekawieniem słuchali  ciekawostek dotyczących tych krajów. Na koniec spotkania zorganizowano konkurs sprawdzający zdobytą wiedzę, który wygrali uczniowie naszego gimnazjum

13 grudnia Martyna Sierocka, uczennica klasy III D reprezentowała naszą szkołę w rejonowym etapie Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Organizatorem olimpiady jest PCK. Martyna wykazała się wiedzą nie tylko z historii PCK ale także biologii, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia  i zdobyła drugie miejsce.

Dnia 10.12.13 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim poezji anglo- i niemieckojęzycznej. Konkurs organizowany był przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową z okazji Dnia Neofilologii i odbył się w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym im. A.P. Kaczmarka w Morzyslawiu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich: Aleksander Ratajczyk kl. 3a,  Kamila Szczepańska kl. 3b, Natalia Wróbel kl. 3b oraz Aleksandra Szubert kl. 3c, którzy pod opieką pani Izabeli Radziemskiej i pani Lidii Michałowskiej zmierzyli się z uczniami szkół średnich, recytując utwory  związane z tematyką 'Sny i marzenia'. Jako jedyne gimnazjum stanęliśmy w szranki z naszymi kolegami ze szkół ponadgimnazjalnych, za co uhonorowano nas w sposób szczególny, przyznając nam wyjątkowe nagrody rzeczowe.

W dniu 2 grudnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Koninie odbyła się uroczystość na której wręczono nagrody za wydarzenie artystyczne jakim był Jesienny Plener Malarski w Gosławicach. Kilkoro uczniów naszego gimnazjum wzięło w nim udział, a dwoje z nich zdobyło najwyższe laury - Wiktoria Telesińska zajęła III miejsce, a Norbert Wojnicz zdobył wyróżnienie.

 Kinga Pyzik z klasy IIb zajęła II miejsce w IV edycji Przeglądu Wokalnego Stare Miasto 2013. Kinga wykonała utwór „To nic że to sen” z repertuaru Edyty Geppert. Konkurs odbył się 8 listopada 2013 r.,  wzięło w nim udział 42 wykonawców

Dnia 20 i 21 października 2013 roku odbyły się zawody w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Uczennice naszego gimnazjum z kl. IA Katarzyna Mijalska i Aleksandra Cieślak wywalczyły na nim II miejsce w Koninie (tuż za gimnazjum sportowym) . Chłopcy uklasowali się na miejscu IV 

W Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska nasza drużyna dotarła do ścisłego finału i znalazła się wśród ośmiu najlepszych w Wielkopolsce. W turnieju brało udział 151 drużyn z naszego województwa. Chociaż zawodnicy nie przeszli do następnego etapu - finału ogólnopolskiego, to niewątpliwie jest to ogromny sukces nasych uczniów.

W poniedziałek 30 września nasza drużyna zajęła III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu.

14.09.2013 pięcioosobowa grupa dziewcząt z klasy IIIc w składzie: Oliwia Bogacz, Karolina Czaja, Marta Kozłowska, Patrycja Sikora, Ola Szubert pod opieką p. Małgorzaty Krzymińskiej zajęła III miejsce w Grze Miejskiej NGO, organizowanej przez instytucje pozarządowe Konina

 

2012/2013

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

Alicja Poturała, z klasy IIIB, została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego (opiekun Pani Joanna Jawelska) i Wielkopolskiego Konkursu Fizycznego (opiekun Pan Stanisław Poturała).

Marta Jankowska, uczennica klasy IIIA została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego (opiekun Pani Katarzyna Graczyk)

Marta jest równocześnie ubiegłoroczną Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

Konkursy przedmiotowe - powiatowe i miejskie

I miejsce (Alicja Poturała)i III miejsce (Michalina Gruszczyńska) w X edycji zawodów matematycznych: „KTO NAJLEPSZY?” - opiekun Pani Joanna Jawelska.

III miejsce (Alicja Poturała, Michalina Gruszczyńska, Marta Jankowska) w X Turnieju Przyrodniczo-Ekologiczny dla uczniów gimnazjum - opiekunowie Panie Katarzyna Graczyk i Magdalena Sauczek.

Miejski Konkurs Historyczny „Walczyć, nie walczyć – rzecz o Powstaniu Styczniowym” - opiekun Pani Hanna Dobrut

  • I miejsce (Aleksandra Bocheńska) w kategorii sprawdzian wiedzy i umiejętności,
  • II miejsce (Agnieszka Bielińska) w kategorii plakat,
  • II miejsce (Aleksandra Bocheńska) w kategorii pamiętnik.

I miejsce (Kamila Szczepańska) w X Konińskim Konkursie Informatycznym - opiekun Pan Arkadiusz Przybylski.

I miejsce (Aleksandra Sidor, Wiktoria Telesińska, Marcin Popardowski) w konkursie OMNIBUS - opiekun Pani Beata Słowińska.

I miejsce (Anna Rybarczyk) w IX Turnieju Ortograficznego Szkół Gimnazjalnych Miasta Konina - opiekun Pani Katarzyna Szymczak.

Alicja Poturała zajęła I miejsce w konkursie informatycznym, do którego przystąpiło 27 uczniów. Uczestnicy mieli wykazać się biegłą umiejętnością obsługi WORDA podczas przygotowania plakatu z pisankami, kraszankami - opiekun Pani Anna Jarońska.

Anastasia Giantsios z klasy Ie zajęła I miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego zorganizowanego z okazji w ramach obchodów 50-lecia Zespołu Szkół Budowlanych im. E. Kwiatkowskiego w Koninie - opiekun Pani Katarzyna Ignasiak.

Alicja Poturała z kl. IIIB zajęła I miejsce w Międzypowiatowym Konkursie Biologicznym dla Gimnazjalistów. Konkurs zorganizowało Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie - opiekun Pani Katarzyna Graczyk.

Krzysztof Kotoński z kl. IIIC zajął I miejsce, Julita Stosik z kl. IIIB - II miejsce, Agnieszka Bielińska - III miejsce, a Wiktoria Kościelska zdobyła wyróżnienie w konkursie na plakat z okazji 150> Rocznicy Powstania Styczniowego. Konkurs organizowali: Towarzystwo Samorządowe, Centrum Kultury i Sztuki oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. W kategorii na eseistyczną refleksję nt. "Czy jako młody człowiek wziąłbym udział w powstaniu styczniowym?" - III miejsce zajęła Michalina Gruszczyńska z kl. IIIB. Uczniowie przygotowywali pracę pod opieką Pani Małgorzaty Wróblewskiej-Jankowiak.

Artystyczne

Wiktoria Telesińska i Wiktor Płuciennik z kl. IA oraz Jakub Drap z kl. IIB to laureaci "Pleneru Malarskiego Dziewiątki". Konkurs plastyczny organizowany przez SP9 w Koninie odbył się w Muzeum Okręgowym w Gosławicach. Opiekunem uczniów była Pani Bożena Bielińska.

Uczennica kl. IIC - Aleksandra Szubert zajęła II miejsce w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Arka” przy Zespole Szkół Budowlanych. celem konkursu było zaprojektowanie loga stowarzyszenia. Opiekunem uczennicy była Pani Bożena Bielińska.

Inne

Nasza szkoła zajęła I miejsce w konkursie na najciekawsze stoisko wystawowe IX Forum Oświatowego „Nowoczesna Edukacja”.

Magdalena Pecelerowicz (kl.IIIc) zdobyła drugie miejsce w plebiscycie zorganizowanym przez Radio Konin i Młodzieżową Radę Miasta. Magda uzyskała następujące wyniki - 37,3% sms, 19% Internet.

 Aleksander Ratajczyk z kl. IIA wygrał wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.

W olimpiadzie wiedzy o uzależnieniach i konkursu plastycznego pt. „Masz prawo żyć zdrowo i bezpiecznie”. W kategorii -prezentacja multimedialna- nasza uczennica, Renata Nawrocka z kl. Ia, zajęła II miejsce. W konkursie plastycznym zajęliśmy również zaszczytne miejsca: II miejsce zajął Mateusz Sobieraj z kl. IIc, III miejsce Agnieszka Bielińska z kl. IIIa. Wyróżnienia zdobyły jeszcze prace plastyczne Daniela Sobańskiego z kl. IIIa oraz Natali Wróbel i Jakuba Drapa z kl. IIb  - opiekun Pani Mirosława Grzeszczak. 

Alicja Poturała zajęła I miejsce, a Marta Jankowska II miejsce w quizie na temat osiągnięć polskich alpinistów oraz najwyższych pasm górskich i szczytów. Konkurs ten towarzyszył XX Przeglądowi Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz, który odbył się w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie 10 maja 2013 r. - opiekun Pani Justyna Olejniczak.

VI Edycji Konkursu Wiedzy Religijnej Diecezji Włocławskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych, pt. „Wiara jest szczególną odpowiedzią człowieka na słowo Boga objawiającego siebie w Jezusie Chrystusie" – Jan Paweł II. I miejsce zajęła Alicja Poturała z kl. IIIB, która pokonała 91 uczestników z całej diecezji włocławskiej.

Monika Kujawa  z kl. 3B oraz Klaudia Zajączkowska z kl. 2D zdobyły I miejsce w konkursie czytelniczym

"Jeżycjada znana i lubiana", który odbył się w Zespole Szkół w Żychlinie.

 

Wyniki Konkursu 2013  na film, prezentację multimedialną lub przewodnik turystyczny

„Pokaż piękno swojej okolicy”

Komisja Konkursowa oceniła złożone prace i postanowiła przyznać:

W kategorii - PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

Dwie równorzędne nagrody za prace:

                 1.  „Zabytki Konina znane i nieznane”

                    autorzy: Aleksandra Bryzgalska, Katarzyna Zygadło

                 2.  „Mniej znane zabytki Konina”

                 autorzy: Monika Pietras, Patrycja Matuszak, Marta Strzykalska

                 Gimnazjum nr 2 im. Polskich Alpinistów w Koninie

Uczennice przygotowywały prace pod opieką Pani Małgorzaty Klimek-Jaszczak.

 

{C}{C}{C}{C}{C}{C}{C}